Makey Makey Standart Kit

  • Brand: RoboKolik
  • Product Code: RK2D-19A
  • Availability: In Stock
  • $27.71

  • Ex Tax: $23.48

Makey Makey, özellikle çocuklara kodlama öğretmeye başlamak için mükemmel bir yoldur. Hem eğlenceli, hem de kullanımı kolaydır. Makey Makey ile muzdan elmaya, oyun hamurundan yumuşak şekerlere kadar hemen her şey, bilgisayarınız tarafından algılanacak bir giriş ekipmanına dönüşebilir. Hemen her şeyi bir klavye ya da fareye dönüştüren mükemmel bir kittir.

 

 

Üzerinde ATMega32U4 mikrokontrolcü barındıran bu eğlenceli geliştirme kartı, USB HID protokolü üzerinden kit ile birlikte gönderilen USB kablosu aracılığıyla bilgisayarınıza bağlanarak karta bağladığınız şeyleri bilgisayara klavye ya da fare olarak tanıtır.

 

Peki Makey Makey ile Neler Yapabilirsiniz?

Makey Makey kit ile hemen her şeyi oyun konsolu gibi kullanarak eski Atari oyunlarını oynayabilir, muzların piyano tuşları gibi çalışmasını sağlayabilir hatta bir drone uzaktan kumandası yaparak drone uçurabilirsiniz!

 

Makey Makey Nasıl ve Ne İle Çalışır?

Makey Makey, az miktarda iletkenliğe sahip her şeyle çalışabilir. Makey Makey'in çalışma mantığı, kullandığınız malzemeleri birer butona dönüştürerek, devreyi açıp kapama işleminden ibarettir.

 

Makey Makey Kimlere Uygundur?

Özellikle kodlama ile tanıştırılmak istenen, ya da kodlama bilip elektronik bilgisi olmayan herkes için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Okullarda, çocuklarını eğlendirerek eğitmek isteyen aileler ile, STEM labratuarlarında ve atölyelerinde rahatlıkla kullanılabilir. İnternetteki binlerce döküman ve geniş komünite sayesinde yardımlaşarak üretmek hem eğlenceli, hem de kolay olacaktır.

 

Örnek Projeler:

 

 

En Ünlü Proje: Makey Makey Piano

 

 

Makey Makey kitin en yaygın başlangıç projesi muzlar ile piyano yapımıdır. Videoda nasıl yapıldığını izleyebilir, https://makeymakey.com/piano/ sayfasından detaylı bilgi edinebilirsiniz.


Write a review

Please login or register to review

Top Products